İngilizce Sayılar ve Yazılış ile Okunuşları
1026

İngilizce Sayılar ve Yazılış ile Okunuşları

İngilizce sayılar, özellikle küçük yaştaki yabancı dil öğrenenler için önemli bir konudur. İngilizce sayılar ve yazılışları ile okunuşları öğrenilmesi gerekilen konulardandır.

Sayısal ifadeler, hayatımızın her anında karşımıza çıkarlar. Sayıları öğrenmek rakamları öğrenmeyle başlar. Küçük yaşlarda ailede başlayan sayısal eğitimler, ilerleyen yaşlarda okulda Matematik ve Geometri gibi derslerle ileri seviyelere taşınır.

Dünya’nın neresinde ve hangi dilde konuşursak konuşalım sayısal hesaplar ve ifadeler sürekli vardır. Alışveriş yaparken veya otobüs beklerken bile sayılarla işimiz olur. Rakamlar hayatımızın vazgeçilmezleridir. Teknolojinin ve toplumsal yaşamın ilerlemesine en büyük katkılardan birini sağlarlar.

Gelelim rakamların bizim için neden bu başlıkta yer aldığına. Yukarıda da söylediğim gibi sayısal ifadeler her dilde kullanılırlar. Bu sebeple eğer İngilizce öğreniyorsanız aranızın sayılarla da iyi olması gerekir. Çünkü İngilizce’de sayısal ifadelerin okunuşları ve yazılışları değişkenlik gösterir.

Rakamların yazılışı neredeyse herkes için aynıdır. Fakat okunuşları her dilde kendisine göre çevrilir. Hatta işin içine kısaltmalar ve kesirli ifadeler gibi matematiksel işlemler girerse ortalık biraz karışabilir.

İngilizce Sayılar Konu Anlatımı

Bugün sizlere tanıtacağımız site, İngilizce sayılar ile ilgili detaylı bir kaynak sunuyor. İngilizce Sayma Sayıları, İngilizce Yüzdeli Sayılar, İngilizce Para Birimleri, İngilizce Ölçümler ve Mesafeler, İngilizce Yıllar ve İngilizce Sıfırın Yazılışı başlıklarında kaliteli bir içerik hazırlanmış.

Başta basit bir konuşmuş gibi gelse de matematiksel ifadeler kendi dilinizin dışında başka bir dilde söylenirken farklı formatlarda söylenebiliyor. İngilizce de bu farklı formatlarda söylenen dillerden bir tanesi. Sayısal ifadelerdeki noktanın ve yüzdenin bile öncelik ve sonralık açısından bir kuralı var.

ingilizce sayılar tablosu

İngilizce Kaynak Sitesi

İngilizce sayıların okunuşları ve kısaltmalarını detaylı ve kolay anlaşılır şekilde yazan bu sitede İngilizce’ye dair birçok konuda kaliteli paylaşımlar da mevcut. Özellikle İngilizce essay ve sınavlara yönelik çalışmalarda sizlere yardımcı olacak doküman ve yazılar bolca kaleme alınmış.

İngilizce Sözler sitesi olarak yalnızca söz, mesaj ve tebrik benzeri yazılar yayınlıyoruz. Bir de İngilizce kelimeler ve hikayeler, şarkı sözleri yayınladığımız kategorilerimiz var. Sınava yönelik bir kaynak sitesi olmadığımız için sizlere yararlı olacağını düşündüğümüz bir bağlantıyı paylaşıyoruz.

Sizler de sitenizin tanıtımını yapmak istiyorsanız iletişim sayfasındaki mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...