Gülümseme Üzerine İngilizce Sözler ve Anlamları
701

Gülümseme Üzerine İngilizce Sözler ve Anlamları

Birbirinden kaliteli İngilizce sözler ve anlamlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu makalemizin konusu da gülümseme üzerine olacak. Gülümsemeyle ilgili söylenmiş İngilizce sözler ve Türkçe anlamlarından seçtiklerimizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir gülümseme öncelikle ağız kenarlarındaki kasları esneterek oluşur. Bazı gülümsemeler, Duchenne gülümsemesi olarak bilinen bir eylem olan gözlerin köşesindeki kasların kasılmasını içerir. Göz kasılması olmadan gerçekleştirilen gülüşler samimiyetsiz olarak algılanabilir.

Gülümsemek, insanlar arasında zevk, girişkenlik, mutluluk, neşe veya eğlenceyi ifade eden bir ifadedir. Bir yüz buruşturma olarak bilinen benzer ancak genellikle istemsiz bir endişe ifadesinden farklıdır. Kültürlerarası çalışmalar gülümsemenin dünya çapında bir iletişim aracı olduğunu göstermiş olsa da bazıları karışıklığı, imayı ya da utandırmayı iletmek için gülümsemeleri kullanır ve gülümsemenin farklı kültürler arasında büyük farklılıkları da olabilir.

Bu makalemizde sizler için gülümseme üzerine İngilizce sözler derledik. İngilizce sözleri koyu renkte yazdık. Bu sözlerin Türkçe anlamlarını da altlarından okuyabilirsiniz. İnstagram, Twitter gibi sosyal medya araçlarında İngilizce sözleri paylaşabilir veya İngilizcenizin gelişmesine katkı sağlamak adına okuyabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle…

İlginizi çekebilir: İngilizce Atasözleri ve Anlamları

Nobody says you must laugh, but a sense of humor can help you overlook the unattractive, tolerate the unpleasant, cope with the unexpected, and smile through the day.

Kimse gülmeniz gerektiğini söylemiyor, ama bir mizah duygusu çekici olmayanı görmeme, hoş olmayanlara tahammül etme, beklenmedik durumlarla başa çıkma ve gün boyunca gülümsemenize yardımcı olabilir.

Perhaps I know best why it is man alone who laughs; he alone suffers so deeply that he had to invent laughter. – Friedrich Nietzsche

Belki de niçin gülen insanın yalnız olduğunu en iyi ben bilirim; kişi yalnız başına o kadar derinden acı çekiyordu ki kahkahayı icat etmek zorunda kaldı.

Nothing shows a man’s character more than what he laughs at. – Johann Wolfgang Von Goethe

Bir adamın karakterini neye güldüğü kadar hiçbir şey göstermez.

Life is like a mirror; we get the best results when we smile at it.

Hayat ayna gibidir; gülümsediğimizde en iyi sonuçları alıyoruz.

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.

Nefes aldığınız sürece gülün ve yaşadığınız sürece sevin.

Gülümseme üzerine sizler için seçtiğimiz 5 anlamlı İngilizce sözün sonuna geldik. Daha fazla makaleye ulaşmak için İngilizce Anlamlı Sözler sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

İlginizi çekebilir: Yesterday – Beatles İngilizce Şarkı Sözleri ve Anlamı

Benzer Yazılar

2 Yorum

    Biriktirdiklerim

    Guzel seçimler yapmışsınız teşekkürler

    18 Mayıs 2019 Cevapla

Bir cevap yazın

Yükleniyor...