Honesty is the Best Policy – İngilizce Hikayeler
982

Honesty is the Best Policy – İngilizce Hikayeler

İngilizce hikayeler üzerine yazdığımız bu makalemizde sizlere ahlaki ders niteliğinde olan bir hikayeyi paylaşacağız. İngilizce hikaye okumak isteyenler için güzel bir makale olduğuna eminiz.

İngilizce hikaye (English stories) okuma, sizin yabancı dilinizdeki kelime zenginliğinizi artıracaktır. Kelime ezberi yapmanıza gerek kalmadan kelimeleri öğrenmenizde size zaman ve bilgi kazandıracaktır.

Ayrıca İngilizce hikayeler ile cümleyi anlama ve kelimelerin okunuşunu kavramaya yönelik kendinizi geliştirmiş de olacaksınız. İngilizce hikaye (English stories) kitapları kadar etkili online İngilizce hikayeleri (English stories) sık sık okumanızı tavsiye ederiz.

İngilizce Hikayeler ve Anlamları

Honesty is the Best Policy (Dürüstlük En İyi Politikadır)

Once there lived a wood-cutter in a village. He was very poor. He used to cut the trees in the nearby forest to sell the wood in the market. One day, he was cutting a tree just on the bank of a river. By chance, his axe slipped and fell into the river. He was helpless. His axe was the only source of earning for him. He started crying bitterly.

Bir zamanlar bir köyde oduncu yaşardı. O çok fakirdi. Pazarda odun satmak için yakındaki ormandaki ağaçları keserdi. Bir gün, bir nehrin kıyısında bir ağacı kesiyordu. Şans eseri baltası kaydı ve nehre düştü. Çaresizdi. Baltası onun için kazanmanın tek kaynağıydı. Acı acı ağlamaya başladı.

İlginizi çekebilir: İngilizce Komik Sözler ve Anlamları

The angel of mercy appeared before him. He asked the woodcutter why he was crying. The woodcutter told him the whole matter. The angel took pity on him. He dived into the river and came up with a golden axe. He asked the woodcutter if that was his axe. The woodcutter told that that was not his axe.

Merhamet meleği ondan önce ortaya çıktı. Oduncuya neden ağladığını sordu. Oduncu ona bütün meseleyi anlattı. Melek ona acıdı. Nehre daldı ve altın bir baltayla geldi. Oduncuya onun baltası olup olmadığını sordu. Oduncu bunun kendi baltası olmadığını söyledi.

The angel dived into the water again and appeared with a silver axe. The woodcutter again refused to take that axe as that was not his. The angel dived the third time and brought the iron axe. The woodcutter was overjoyed to see his own axe. He accepted that at once.

The angel was greatly impressed by his honesty. He gave him other three axes as the reward of his honesty.

Melek tekrar suya daldı ve gümüş bir baltayla ortaya çıktı. Oduncu, o baltayı onun olmadığı için almayı yine reddetti. Melek üçüncü kez daldı ve demir baltayı getirdi. Oduncu kendi baltasını görmekten çok mutlu oldu. Bunu bir kerede kabul etti.

Melek, dürüstlüğünden çok etkilendi. Dürüstlüğünün ödülü olarak ona üç baltayı da verdi verdi.

İlginizi çekebilir: İngilizce Güzel Sözler ve Anlamları

Dürüstlük En İyi Politikadır (hareket tarzı)” başlıklı İngilizce hikayemizin (English stories) sonuna geldik. Ahlaklı davranmanın her zaman kazandırdığını bu hikayeyle de hatırlamış olduk. Hikayeyle ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanından yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

2 Yorum

  seda sarac

  Merhaba öncelikle böyle bir site oluşturduğunuz için teşekkürederim. Çok faydalı kolay bir anlatım tarzı ve her yaşa uygun olarak düşünülmüş sade anlatım şekli var. Eminim bir çok kişinin bu yöntemleri izleyerek ilerleyeceklerine.

  22 Haziran 2019 Cevapla
   İngilizce Sözler
   İngilizce Sözler

   Seda merhaba. Yorumun bizi mutlu etti. Teşekkür ederiz. İngilizce hikayeler ve anlamları ile İngilizcesini geliştirmek isteyenlere faydalı bir kaynak sunmaya gayret edeceğiz. Yorumunuzla güzel bir iş çıkardığımıza sevindik.

   24 Haziran 2019 Cevapla

Bir cevap yazın

Yükleniyor...