A Hunter and His Dog – İngilizce Hikayeler
627

A Hunter and His Dog – İngilizce Hikayeler

İngilizce hikayeler arasından en iyilerini sizler için yazmaya devam ediyoruz. İngilizce hikayeler köşemizin bu günkü konusu bir avcı ve sadık köpeğiyle ilgili olacak.

İngilizce hikayemizden kısaca bahsedecek olursak; bir avcı ve sadık köpeği arasında geçen ve sonu hüzünlü biten bir olay anlatılıyor. İngilizce hikaye okurken yabancı kelimeleri öğrenmeye ve hikayelerden ders çıkarmaya çalışın. İyi okumalar…

A Hunter and His Faithful Dog

Bir Avcı ve Sadık Köpeği

A hunter had a very faithful dog. The dog had a special attachment to the hunter. He had saved him from wild animals many times. One day, the hunter’s wife was not at home and he had to go out for hunting leaving his five years old son alone at home in the watch of the dog. His son was too young for the hunter to take him along to the hunting.

Bir avcının çok sadık bir köpeği vardı. Köpeğin avcıya özel bir bağı vardı. Onu birçok kez vahşi hayvanlardan kurtarmıştı. Bir gün, avcının karısı evde değildi ve avcılık için dışarı çıkmak zorunda kaldı ve beş yaşındaki oğlunu evde köpeğin gözetiminde yalnız bıraktı. Oğlu, avcının onu avlamaya götürmesi için çok küçüktü.

During his absence, a wolf entered the house and made its way to baby’s room. He was to kill the baby when the dog sprang upon him and they both had a hard fight. In the long run, the dog killed the beast and saved the baby from any harm.

Avcının yokluğunda bir kurt eve girdi ve onun yolu bebek odasıydı. Bebeği öldüreceği sırada köpek üzerine atladı ve ikisi de sert bir kavga ettiler. Uzun vadede, köpek canavarı öldürdü ve bebeği zarar görmekten kurtardı.

When the hunter returned in the evening, the dog met him at the door. He saw dog’s snout red with blood. As usual, the dog started licking his feet. The hunter entered the house and saw more smudges of blood in the yard. He thought the dog had killed the child. He flew into a rage, picked his gun and shot the dog dead.

Avcı akşam geri döndüğünde, köpek onunla kapıda karşılaştı. Köpeğin burnunun kanla kırmızı olduğunu gördü. Her zamanki gibi köpek ayaklarını yalamaya başladı. Avcı eve girdi ve bahçede daha fazla kan lekesi gördü. Köpeğin çocuğu öldürdüğünü düşünüyordu. Öfkeyle atıldı, silahını aldı ve köpeği öldürdü.

On entering the baby’s room, he found his child safe and sound. A dead wolf was lying by his side. The man realized his mistake. He felt very sorry for what he had done but it was no use crying over spilled milk.

Bebeğin odasına girdiğinde çocuğunu güvenli ve sağlam buldu. Ölü bir kurt onun yanında yatıyordu. Adam yanıldığını fark etti. Yaptığı şey için çok üzüldü ama dökülen süte ağlamanın bir faydası yoktu.

İngilizce Hikayeler – English Stories

Bir avcı ve sadık köpeğini konu alan İngilizce hikayemizin sonuna geldik. Bu İngilizce hikayeden çıkaracağımız sonuç; öfkeyle hareket etmememiz gerektiği ve her durumda sakin kalmaya çalışmalı olduğumuzdur.

İngilizce çocuk hikayeleri yazmaya devam edeceğiz. İngilizce basit hikayeler okuyarak bilmediğiniz kelimeler ve cümle kalıplarını öğrenebilirsiniz. Hikayelerin sizler için faydalı olduğunu düşünüyor ve önem veriyoruz. Umarız beğenirsiniz.

Benzer Yazılar

2 Yorum

  keyifle.net

  bu tür hikayelerin devamını bekliyorum. 11 yaşında bir oğlum var ve ingilizce öğrenirken bu hikayeleri okumasını istiyorum. Sizin sitenizi yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum ve ingilizce ile ilgili olan içeriklerinizi oldukça fazla beğeniyorum. İngilizce hikayerer dil öğrenenler için oldukça faydalı metinler.

  3 Aralık 2019 Cevapla
   İngilizce Sözler
   İngilizce Sözler

   Teşekkür ederiz. İngilizce eğitimine küçük yaşlarda başlamanız güzel bir hareket olmuş. Önümüzdeki günlerde videolu İngilizce hikayeler de sitemize ekleyeceğiz.

   4 Aralık 2019 Cevapla

Bir cevap yazın

Yükleniyor...