A Foolish Stag – İngilizce Hikayeler
938

A Foolish Stag – İngilizce Hikayeler

İngilizce hikayeler ve anlamlarında bugün de sizlere güzel bir hikaye paylaşacağız. Aptal bir Geyik ve onun başından geçenleri konu alan bu güzel hikaye ile anlamlı bir ders çıkartabilirsiniz.

Dış görünüşten daha önemli bir şeylerin olduğunu anlayacaksınız. Ayrıca var olanın kıymetini bilmenize yardımcı olacak güzel bir hikaye olacağına eminiz. Şimdi arkanıza yaslanın ve hikayeyi okumaya başlayın.

İlginizi çekebilir: Anlamlı İngilizce Sözler

A Foolish Stag – Aptal Geyik

Once, a stag lived in a jungle. He used to drink clear water from a nearby stream. Whenever he saw his reflection in the water, he praised his beautiful horns. He felt proud of his horns. When he looked at his thing ugly legs, he disliked them. He thought that his legs were a shame for him.

Bir keresinde (zamanlar) ormanda bir geyik yaşıyordu. Yakındaki bir dereden temiz su içerdi. Ne zaman sudaki yansımasını görse, güzel boynuzlarını överdi. Boynuzlarıyla gurur duyuyordu. Çirkin bacaklarına baktığında, onlardan hoşlanmazdı. Bacaklarının onun için bir utanç olduğunu düşünüyordu.

One day as he was drinking water and feeling sorrow for having ugly legs, he saw a pack of hounds running towards him at a short distance. He ran away. The hounds kept on chasing him. He ran as fast as his legs could. Soon he left the hounds far behind.

Bir gün su içtiği ve çirkin bacakları olduğu için üzüntü hissettiği bir gün, kısa bir mesafede kendisine doğru koşan bir sürü köpek gördü. O kaçtı. Köpekler onu kovalamaya devam etti. Bacakları sayesinde hızlı koştu. Yakındaki domuzları çok geride bıraktı.

He was crossing the bushes when suddenly his horns were trapped in a bush. He tried his best to release himself but he could not. His beautiful horns would not let him move. Meanwhile, the hounds reached there and they attacked him. They tore him into pieces.

Bir anda boynuzları bir çalılıkta sıkışıp kaldığında çalıları geçiyordu. Kendisini serbest bırakmak için elinden geleni yaptı ama yapamadı. Güzel boynuzları hareket etmesine izin vermiyordu. Bu arada, av köpekleri oraya ulaştı ve ona saldırdılar. Onu parçalara ayırdılar.

His thin ugly legs which he did not like helped him rescue his life but his favorite horns became the cause of his death.

Sevmediği ince ve çirkin bacakları hayatını kurtarmasına yardımcı oldu, ama en sevdiği boynuzları ölümünün nedeni oldu.

İlginizi çekebilir: Honesty is the Best Policy – İngilizce Hikayeler

İngilizce Hikayeler ve Anlamları

İngilizce hikayeler ve anlamlarını sizlere yabancı dil bilginizi geliştirmeniz ve bir taraftan da anlamlı hikayeler okuyup öğrenmeniz için paylaşıyoruz. Her hikayeden çıkarılabilecek bir anlam ve öğüt vardır. Siz de hikayeyle ilgili beğendiğiniz veya yazmak istediklerinizi aşağıdaki yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İnternet sitemize English stories araması sonucu gelmiş bir ziyaretçiyseniz, daha uzun İngilizce paragraflar istediğinizin farkındayız. Sizin de deyişinizle English stories üzerine en kaliteli ve anlamlı hikayeleri sizler için yayınlamaya çalışacağız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...