747

İngilizce Çocuk Şarkı Sözleri – Kara Koyun

Bu makalemizi İngilizce çocuk şarkı sözleri ve anlamları üzerine hazırladık. Kara koyun isimli İngilizce dilinde çocuk şarkı sözleri makalemizde hem sözlerin çevirilerine hem de videosuna ulaşabileceksiniz.

Çocukların gelişiminde çok çeşitli eğitim yöntemleri vardır. Bunlardan eğitici çocuk şarkıları ile çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayabiliriz. Bilinçli ailelerin günümüzde bu tür yöntemler uyguladığını görmekteyiz. Çocuklarına yabancı dil yatkınlığı kazandırmak isteyen aile fertleri, İngilizce çocuk şarkı sözleri üzerine çeşitli video ve görsellerden yardım almaktadır.

Çocuk şarkıları, çocuklar tarafından ilgiyle ve dikkatle izlenmekte ve dinlenmektedir. Sayılar, haftanın günleri, meyveler gibi konuların yanında temel kelimelerin de öğrenilmesi için görsel eğitim araçları kullanılmaktadır. İngilizce dilinde hazırlanmış çizgi filmler ve şarkılar bu araçlardandır. İngilizce şarkılar ile çocuklarınızın İngilizceye yatkınlığını artırabilir ve çeşitli yabancı kelimeleri öğrenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İngilizce Şarkı Sözleri

Konuyla ilgili sizlere Kara Koyun isimli bir İngilizce çocuk şarkı sözleri paylaşacağım. Aynı zaman da videoda mevcuttur. İşinize yaraması ümidiyle, iyi seyirler.

ingilizce çocuk şarkı sözleri ve anlamları

Baa, Baa, Black Sheep

Baa, baa, black sheep,
Have you any wool?
Yes sir, yes sir,
Three bags full.

Mee, mee, kara koyun.
Yünün var mı?
Evet efendim, evet efendim
Üç çanta dolu.

One for the master,
One for the dame,
And one for the little boy
Who lives down the lane.

Efendi için bir tane,
Bir kadın için
Ve küçük çocuk için bir tane
Patikada yaşarlar.

Baa, baa, black sheep,
Have you any wool?
Yes sir, yes sir,
Three bags full.

Mee, mee, kara koyun.
Yünün var mı?
Evet efendim, evet efendim
Üç çanta dolu.

İngilizce çocuk şarkı sözleri makalemizin sonuna geldik. Çocuk şarkıları üzerine sitemizdeki ilk yazımız oldu. Bundan böyle geleceğimiz, çocuklarımız için İngilizce şarkı sözleri yayınlamaya devam edeceğiz. Mutlaka paylaşımlarımızı takip edin.

Yazmak istediklerinizi yorum alanından bizlere ulaştırabilirsiniz. Ayrıca, daha önce paylaştığımız İngilizce Hikayeler ve çevirilerini incelemenizi öneririz. Paylaştığımız hikayeler özellikle ilk ve orta okul seviyesindeki çocuklar için hem anlama hem de İngilizce yeteneklerini geliştirmeleri konusunda faydalı olacaktır.

Benzer Yazılar

2 Yorum

  Recep Hilmi Tufan

  “Baa baa” kısmını da siz olduğu gibi çevirmişsiniz ama oraları “mee mee” diye çevirmeliydiniz. Koyun İngilizce’de “baa” diye ses çıkarır ama Türkçe’de “mee”ler. 🙂

  15 Ağustos 2019 Cevapla
   İngilizce Sözler
   İngilizce Sözler

   Haklısınız. Gözümüzden kaçmış. Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz 🙂

   16 Ağustos 2019 Cevapla

Bir cevap yazın

Yükleniyor...