A Jackal and A Camel Story – İngilizce Hikayeler
633

A Jackal and A Camel Story – İngilizce Hikayeler

İngilizce hikayeler başlığında çakal ve deve hikayesini sizler için hazırladık. Düşüncesiz bir çakal ve arkadaşı devenin İngilizce hikayesinde kendi yaşantınıza da dersler çıkartabilirsiniz.

Düşünceli olmak çok önemlidir. Özellikle de kendinizin dışındaki kişileri düşünebilmek ve kendini onların yerine koyabilmek, büyük bir erdemdir. Bu gün sizler için hazırladığımız İngilizce hikaye de bu konuyla alakalı. Lafı fazla uzatmadan İngilizce çakal ve deve hikayesi ve Türkçe çevirisi ile sizleri baş başa bırakıyorum. Umarım verilmek istenen mesajı kolay alırsınız.

A Jackal and A Camel Story

Çakal ve Deve Hikayesi

Once there was a time a camel and a jackal became fast friends. They used to wander together on the bank of the river. They helped each other in finding food. One day, there was a shortage of food in their area. The camel suggested going to the other side of the river in search of food. The jackal agreed. The river was deep and wide. The jackal did not know how to swim. The camel asked him to get onto his back and they would cross the river.

Bir zamanlar deve ve çakal sımsıkı arkadaşlardı. Nehrin kıyısında birlikte dolaşırlardı. Birbirlerine yiyecek bulma konusunda yardımcı olurlardı. Bir gün, bölgelerinde yiyecek sıkıntısı vardı. Deve yiyecek bulmak için nehrin diğer tarafına gitmeyi önerdi. Çakal kabul etti. Nehir derin ve genişti. Çakal nasıl yüzüleceğini bilmiyordu. Deve sırtından kalkmasını istedi ve nehri geçeceklerdi.

İlginizi çekebilir: Avcı ve Sadık Köpeği İngilizce Hikayesi

Wading through the deep water, the camel reached the other bank. There was a melon field on that bank of the river. Both friends entered the field and began to eat melons with delight. The jackal was soon filled. He began to howl. The camel asked to stop this but the jackal told that howling after the hearty meal was his habit. Despite the request of the camel, the jackal did not stop howling.

Derin suda dolaşan deve diğer kıyıya ulaştı. Nehrin kıyısında bir kavun tarlası vardı. Her iki arkadaş da alana girdi ve kavun yemeye başladı. Çakal önce doydu. O ulumaya başladı. Deve bunu durdurmak istedi ama çakal doyurucu yemekten sonra inlemenin alışkanlığı olduğunu söyledi. Devenin isteğine rağmen, çakal inlemeyi durdurmadı.

The owner of the melons reached and thrashed the camel with a heavy bushy stick. The camel was hurt. They started their journey back to the other bank of the river. The jackal was enjoying his ride on the camel. When the camel reached in the middle of the river, he dived into the water. The jackal began to shout. He requested the camel no to do so. But the camel told that bathing after the hearty meal was his habit. The camel dived deep and the jackal drowned into the river.

Kavun sahibi ulaştı ve deveyi sert çalılı bir sopa ile devirdi. Deve yaralandı. Nehrin diğer kıyısına doğru yolculuğa başladılar. Çakal deveye binmesinin tadını çıkarıyordu. Deve nehrin ortasına ulaştığında, suya daldı. Çakal bağırmaya başladı. Deveden onu yapmamasını istedi. Ancak deve, doyurucu yemekten sonra banyo yapmanın alışkanlığı olduğunu söyledi. Deve derinlere daldı ve çakal nehirde boğuldu.

Çakal ve deve hikayesi İngilizce ve Türkçe yazımları ile sona erdi. Çakal, düşüncesizliğinin cezasını çekti. Bu arada da tabi deve arkadaş seçiminden dolayı bir ders çıkardı.

Sizler de hikayeyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca, İngilizce Hikayeler kategorimizde bulunan diğer hikayelere de göz atmanızı öneririz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...