668

Evanescence – My Immortal İngilizce Şarkı Sözleri ve Anlamı

İngilizce şarkı sözleri ve anlamlarında bu makalede sizlere Amerikalı rock grubu Evanescence‘in “My Immortal” şarkısının İngilizce sözleri ve anlamlarını paylaşacağım.

“My Immortal”, Amerikalı rock grubu Evanescence’in ilk stüdyo albümü Fallen’den (2003) çıkan bir şarkıdır. Albümün üçüncü singleı olan 8 Aralık 2003 tarihinde Wind-up Records tarafından yayımlandı. Grubun dördüncü stüdyo albümü Synthesis (2017) ‘de alternatif bir versiyon ortaya çıkıyor. Şarkı, gitarist Ben Moody, baş şarkıcı Amy Lee ve klavyeci David Hodges tarafından yazılmış ve Moody ve Dave Fortman tarafından üretilmiştir. “Ölümsüzüm” ün çeşitli versiyonları kaydedildi; bunlardan biri Origin demo albümünde (2000), diğeri ise EP yayın mystary’de (2003) yer aldı. Orjinalinde ortaya çıkan versiyon daha sonra destek dizeleri ile piyano içeren Fallen’a dahil edildi. Tek olarak yayınlanan şarkının versiyonunda, grubun köprünün performansı ve şarkının son korosu nedeniyle “grup versiyonu” olarak adlandırıldı.

“Ölümsüzüm” yavaş tempora sahip bir piyano gücüdür. Lirik olarak, “ölümünden sonra sizinle birlikte kalacak bir ruh ve sizi gerçekten yalnız bırakmayacak olana kadar sizi rahatsız edecek olandan bahseder.” [1] Şarkıya yapılan eleştirel karşılama, eleştirmenlerin iltifatlarıyla olumluydu. piyano melodisi. 2005’te 47. Grammy Ödülleri’nde Vokal Yapan Bir Duo veya Grubun En İyi Pop Performansı için aday gösterildi. Şarkı aynı zamanda ondan fazla ülkede ilk on arasında zirveye vararak ticari olarak başarılı oldu. Ayrıca Billboard Hot 100’de yedi numaraya yükseldi ve Kanada, Yunanistan ve ABD Yetişkin Pop Şarkıları çizelgesindeki listelerde zirveye ulaştı. Bekar ABD’de altın, Avustralya’da platin sertifikasına sahipti.

David Mold’un yönettiği eşlik eden bir müzik videosu, 10 Ekim 2003 tarihinde Barselona’daki Gotik Mahallesi’nde tamamen siyah-beyaz olarak çekildi. Video, Lee’nin farklı yerlerde oturup oturduğunu, ancak yere değmediğini gösteriyor. Moody’in şutları da gösterildi, ama o asla grubu veya Lee ile birlikte değil. Video 2004 MTV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Rock Video kategorisinde aday gösterildi. Şarkı grubun üç konser turu sırasında yapıldı: Fallen Tour (2003), The Open Door Tour (2007) ve Evanescence Tour (2011–12). Ayrıca bazı televizyon programlarında canlı olarak gösterildi ve Billboard Müzik Ödülleri gibi ödül törenlerine katıldı.

Evanescence – My Immortal İngilizce Sözleri ve Anlamları

I’m so tired of being here suppressed by all my childish fears
Burada, çocukça korkularım tarafından bastırılmış halde bulunmaktan çok yoruldum

And if you have to leave
Ve eğer gitmek zorundaysan

I wish that you would just leave
Hemen gitmeni dilerim

Cause your presence still lingers here
Çünkü varlığının hala burada oyalanıyor(takılıp kalıyor)

And it won’t leave me alone
Ve beni yalnız bırakmayacak

These wounds won’t seem to heal
Bu yaralar iyileşecek gibi gözükmüyor.

This pain is just too real
Bu acı fazla gerçek

There’s just too much that time cannot erase
Zamanın silemediği çok fazla şey var

Nakarat

When you cried I’d wipe away all of your tears
Ağladığında, tüm gözyaşlarını silerdim

When you’d scream I’d fight away all of your fears
Çığlık attığında, tüm korkularınla savaşırdım

I held your hand through all of these years
Tüm bu yıllar boyunca elini tuttum.

But you still have all of me
Fakat hala bana tamamen sahipsin

You used to captivate me by your resonating light
Sen beni büyüleyen ışığınla kendine hapsederdin.

Now I’m bound by the life you left behind
Şimdi ise geride bıraktığın hayata bağıyım

Your face it haunts my once pleasant dreams
Yüzün, bir zamanlar mutlu olan rüyalarımı kovalıyor

Your voice it chased away all the sanity in me
Sesin, tüm akıl sağlığımı yok etti

These wounds won’t seem to heal
Bu yaralar iyileşecek gibi gözükmüyor.

This pain is just too real
Bu acı fazla gerçek

There’s just too much that time cannot erase
Zamanın silemediği çok fazla şey var

Nakarat

I’ve tried so hard to tell myself that you’re göne
Kendime gittiğini söylemek için çok uğraştım

But though you’re still with me
Ama hala benimle olmana rağmen

I’ve been alone all along
Aslında baştan beri yalnızım

İngilizce şarkı sözleri ve anlamlarına yer verdiğimiz makalelerimizi İngilizce Sözler Blogun “Şarkı Sözleri” kategorisinden devam edebilirsiniz. Unutmayın ki İngilizce şarkı sözleri, İngilizcenizin gelişmesine olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Yesterday – Beatles İngilizce Şarkı Sözleri ve Anlamı

Benzer Yazılar

4 Yorum

  Hanımzade

  Evanescence belirli bir yaş üstündekilerin gençliği boyunca dinlediği ve hatta belki de ingilizce öğrendiği grupların başında geliyor. Tek bir sitede tüm güzel grupları ve şarkılarını toplama fikrinizi çok beğendim. Eylül ayında verilecek Evanescence konseri öncesi kulağımızın pasını belki de en güzel şarkıları olan My Immortal ile atarken sözlerini de tekrar hatırlamak keyifli oldu. Şarkıyı dinlerken en popüler oldukları döneme geri gittim zamanla tüm Evanescence şarkılarını Türkçe sözleriyle arşivlemenizi umuyorum. Naçizane tavsiyem ikonik şarkıların çıkış hikayelerine de kısacık değinmeniz.

  17 Mayıs 2019 Cevapla
   İngilizce Sözler
   İngilizce Sözler

   Öncelikle bu güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Şarkıların çıkış hikayelerine de yer vermeye çalışıyoruz. Önerilerinizi dikkate alacağız. Tekrardan teşekkürler 🙂

   17 Mayıs 2019 Cevapla
  Tolga KAYACAN

  90’lı yılların başında her genç kızın dilinde, walkman ‘ındeydi. Herkez dinlerdi, ben bile metal/rock hevesim hiç olmamasına rağmen bu kadının sesini duyunca bir hoş olurdum. güzel bir ses.

  29 Haziran 2019 Cevapla
   İngilizce Sözler
   İngilizce Sözler

   Tolga merhaba. Evanescence’in şarkı sözleri ve sesi gerçekten harika. İngilizce şarkı öğreneceksek bu şarkı listemizde bulunması gerekiyordu. Beğenmenize sevindik. 😊

   30 Haziran 2019 Cevapla

Bir cevap yazın

Yükleniyor...