En Güzel İngilizce Kelimeler ve Anlamları
658

En Güzel İngilizce Kelimeler ve Anlamları

İngilizce kelimeleri sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. İngilizce güzel kelimeler makalemiz kullanışlı, kaliteli ve az bilinen İngilizce kelimelerden oluşuyor. Binlerce İngilizce kelime arasından en seçkinleri bu yazı dizisinde olacak.

İngilizce dilinde bir milyondan fazla kelime var; bazıları basit tanımlarla, bazıları çok net anlamlarla ve bazıları konuşulduğunda daha güzel seslerle açıklanıyor ve kullanılıyor. Kelimeler, yetersiz bir harf derlemesinden çok daha fazlasıdır; cümleler, paragraflar, kitaplar ve hikayeler oluştururlar. Kelimeler, mesajını başka biriyle paylaşmak isteyen biri için güçlü bir iletişim şeklidir. İngilizce’deki en güzel 10 kelimeyi sizler için bir araya getirdik. Bu makalemizin devamı gelecek. Hadi şimdi bu günün kelimelerine göz atalım.

  • Serendipity (n.)

Olayların faydalı bir şekilde ortaya çıkma şansı. Örnek: We all have experienced the serendipity of important information arriving just when we were least expecting it. (Hepimiz en azından beklediğimiz anda gelen önemli bilgilerin huzurunu yaşadık.)

  • Petrichor (n.)

Yağmur sonrası hoş, dünyevi bir koku. Türkiye’de yağmurdan sonra camı açıp “ne güzel toprak kokusu geldi” deriz ya, işte öyle durumlarda kullanılıyor.

  • Supine (adj.)

Sırtüstü anlamında yüzü yukarıya doğru yatma Örnek: She was lying supine on the beach chair looking at the sky. (Gökyüzüne bakarak plaj sandalyesinde sırtüstü yatardı.)

İlginizi çekebilir: Gülümseme Üzerine İngilizce Sözler ve Anlamları

  • Solitude (n.)

Yalnızlık anlamında bir inziva veya izolasyon durumu. Örnek: We enjoyed the beauty and solitude of the quiet beach more than ever. (Sessiz plajın güzelliğini ve yalnızlığını her zamankinden daha çok sevdik.)

  • Aurora (n.)

Sabahın erken saatlerinde şafak.

  • Idyllic (adj.)

Bir idil gibi; son derece mutlu, huzurlu. Örnek: The blossom growing in the courtyard created such an idyllic setting. (Avluda yetişen çiçek böyle pastoral bir ortam yarattı.)

  • Clinomania (n.)

Aşırı yatmak isteği. İngilizce “Excessive desire to stay in bed.” Cümlesi ile açıklanıyor. Yani yataktan çıkmama isteği. Soğuk kış sabahlarında bende sıklıkla oluşan durum.

  • Pluviophile (n.)

Yağmur aşığı; Yağmurlu günlerde neşe ve huzuru bulan biri.

  • Euphoria (n.)

Yoğun heyecan ve mutluluk hissi veya hali. Örnek: The euphoria of passing my final exam is a feeling I will never forget. (Final sınavımı geçme coşkusu asla unutamayacağım bir duygu.)

  • Sequoia (n.)

(Q harfine ve 5 sesli harfe sahip 7 harfli bir kelime) Bir kızılağaç, özellikle Kaliforniya kızılağacı. Örnek: I love visiting forests where you can see a sequoia. (Bir sekoya görebileceğiniz ormanları ziyaret etmeyi seviyorum.)

En güzel İngilizce kelimeler seri yazımızın ilkinin sonuna geldik. Bu yazı dizisinin devamını zaman zaman sizlerle paylaşacağız. Eklemek istediğiniz İngilizce kelimeler olursa aşağıdaki yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İngilizce Atasözleri ve Anlamları

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...